Anakarta Gömülü Windows Şifresi Öğrenme – ShowKeyPlus

/, Windows/Anakarta Gömülü Windows Şifresi Öğrenme – ShowKeyPlus

Dizüstü bilgisayar, E-book, yada hazır masaüstü sistem de olabilir. Bilgisayara ait anahtarı yanılmıyorsam anakartın içine gömülü oluyor ve çok nadirde olsa bu anahtarı ihtiyaç duyabilirsiniz.

Özellikle de benim gibi Windows 10 yükseltme ihtiyacı hissettiğiniz de ve sıfır kurulum yaparken Recover kısmını da sildiyseniz 🙂 başınıza büyük dert aldınız diyebilirdik ama almadınız kormaya gerek yok. Kurtarma kısmını sildiyseniz bayağı uğraşacaksınız ama en azından servise gitmeden de kendiniz de işi çözebilirsiniz. Samsung Ultrabookda bu sıkıntı başıma geldi ve servisi aradığımda sağolsunlar hiç yardımcı olmadılar ve siz gönderin parayıda hazırlayın biz hallederiz gibi bir yanıt da döndüler diyebiliriz 🙂 Muhtemelen bilgisayarın altından bu anahtarı kaldırma nedenleride bu diye düşünüyorum, şimdi yeni moda bu olsa gerek, sağolsun Microsoft da bu konuda hiç yardımcı olmadı.

Neyse gelelim çözüme, kullandığım program ShowKeyPlus bu program sayesinde Ultrabookuma ait Windows 8 anahtarımı öğrenebildim.

ShowKeyPlus

Yalnız uyarmadan da bırakmayayım, daha önce farklı bir Windows key anahtar öğrenme programı ile anahtarı aldım yalnız o program verdiği anahtar işe yaramadı artık nasıl bir şifre verdi bana anlamadım yalnız verdiği anahtar şartları sağlıyordu ama kurulumda girdiğimde Windows kuramıyordum ve bende ondan sonra servise başvurmuştum tabi sonuç alamadım, daha sonra uğraşlarım sonuçsuz kalınca farklı bir programla deneyeyim dedim. ShowKeyPlus ile aldığım Windows anahtarı ile sorunumu çözdüm, sizde bu programı deneyin çalışmaz ise farklı bir program ile deneyin elbet birisi gerçek şifreyi size verecektir.

Bir güzellik yapıp ShowKeyPlus programını da koyuyorum isterseniz internetten bulup indirebilirsiniz 351KB.

Kolay gelsin 🙂

 

By |2017-09-27T12:22:52+03:00Haziran 1st, 2016|Genel, Windows|0 Comments

Leave A Comment