Sandisk Extreme 32GB USB Bellek

//Sandisk Extreme 32GB USB Bellek

Sandisk Extreme 32GB USB Bellek
Firmanın verdiği kutu üstü teknik verilere göre 245Mb/s okuma ve 100Mb/s yazma hızı beni çok etkiledi ve bu USB belleği öncelikli olarak format atmak için aldım. Tabii sağa sola film, müzik, program taşımak içinde bol bol kullanacağım 🙂
Belleğin USB ağzı kızaklı bir sistemi var, gevşeme olurmu  olursa ne kadar süre sonra olur bilemiyorum. Anahtarlık geçirmek için bir boşluğu var sağlamlığı fena değil gibi ama ben taşırken cebimde taşıyorum ve hiç denemediğim için ne kadar kuvvetli bilemiyorum.

USB belleği 30 Ocakta aldım, test sonuçları da aşağıdaki resimdeki gibi

Sandisk Extreme

Bilgisayarıma format atmak için daha önceden kullandığım Toshiba 8Gb USB 2 bellekten sonra bu bellek yazma hızı ile ağzımı açık bıraktı ? Toshiba ile 10 dakikanın üzerinde Windows kurulum belleği hazırlarken bunda 1 dakikanın altında hazırlanıyor. Doğal olarak okuma hızının yüksekliğinden Windows kurulumu da daha hızlı bitiyor.

Bir kaç tane film kopyaladım ve hızını gözlemledim 95Mb/s dolaylarında geziyor. 2 aşağı 3 yukarı bu civarlarda kopyalıyor ama ne yalan söyleyeyim 100’ü göremedim ? Sıralı yazmada hız çok güzel tabi 2 katı okumaya da diyecek bir şey yok.

Rastgele okuma yazma hızlarını nasıl deneyimleyeceğimi bilmiyorum ama testlerdeki hızlar beni tatmin etti, muhtemelen benzer sonuçlar çıkacaktır.

Belleği n11’den 69 TL’ye aldım ve çok memnunum herkese de tavsiye ederim. Benim gibi USB 2 den 3 geçerseniz kaybettiğiniz zamanın değerinden verdiğiniz bütün para helal olsun dedirtiyor.

Edit:

Yuarıdaki ilk test elime geçtiğinde yaptığım ve içi tamamen boş olarak yaptığım, ikinci test ise 15 Mayısta yaptığım ve %15’i dolu olarak yaptığım test, bayağı birşeyler yaptım ama hızından pek birşey kaybetmişe benzemiyor 🙂 Bir de 3 ve son testimde USB 2 ile yaptığım testi de eklemek istedim. Hız farklarını görerek USB 3 ve 2 arasındaki farkı da görmüş oluruz 🙂

SandiskExtremeSandisk Extreme Usb 2

 

 

 

 

 

 

 

Sağlıcakla kalın….[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

By |2017-09-27T12:22:52+03:00Şubat 5th, 2016|İnceleme|0 Comments

Leave A Comment